انصراف 200 نفر از نامزدهای حضور در انتخابات شوراها در سیستان و بلوچستان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 19 اردیبهشت 1396 ساعت 09:18

‌رئیس اداره انتخابات استانداری سیستان و بلوچستان گفت: تا کنون حدود 200 نفر از نامزدهای حضور در انتخابات شوراها در استان انصراف خود را اعلام کرده‌اند.

محمدسرایانی افزود: 90 درصد نامزدهای رد صلاحیت شده در حوزه شوراهای اسلامی روستاهای استان نسبت به وضعیت خود شکایتی ارائه نکردند.

وی در ادامه اظهار کرد: صلاحیت 17 هزار و 992 نفر از مجموع 18 هزار و 418 نامزد نام نویسی شده در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان تا کنون در هیات‌های اجرایی و نظارت تایید شده است.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع صلاحیت 328 نفر از داوطلبان نامزدی پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر (101 نفر) و روستا (227 نفر) سیستان و بلوچستان در هیات‌های اجرایی و نظارت تا دوم اردیبهشت رد شده بود که در مدت تعیین شده برای بررسی شکایات نامزدها صلاحیت 57 نفر در حوزه شهری تایید شد.

رئیس اداره انتخابات استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به تبلیغات ستادهای انتخابات ریاست جمهوری در استان گفت: خوشبختانه شاهد فضای خوب تبلیغاتی در استان هستیم وبرخی موارد نیز با برخورد قانونی و همکاری ستادها مرتفع شده است‌.

سرایانی خاطرنشان کرد: استان سیستان و بلوچستان یک استان فرهنگی، انقلابی و دارای مردمانی متدین و پیرو رهبری و انقلاب است و در میدان‌های مختلف انقلاب و بعد از انقلاب نیز حضور گسترده و فعالی را در عرصه‌های مختلف داشتهاند.

وی به فرهنگ سیاسی بالای مردم استان اشاره کرد و گفت: این موضوع سبب شده است که مردم جایگاه انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را به خوبی درک کنند.

e-max.it: your social media marketing partner